Huisarts, Huisartsenpost of Spoedeisende Hulp?
Uit onderzoek van UMC St. Radboud uit Nijmegen is gebleken dat mensen te snel een bezoek brengen aan de Spoedeisende Hulp van het ziekenhuis, terwijl het klachten betreft die de huisarts had kunnen behandelen. Dit bezoek kost de Nederlandse premiebetalers vijf keer zo veel als een bezoek aan de huisarts.
Als er sprake is van een spoedgeval, is het de bedoeling dat patiënten zich melden bij de huisarts. Zo’n bezoek kost de verzekeraar € 47 per keer. Buiten kantooruren kunnen zij voor een behandeling bij de huisartsenpost terecht. De kosten hiervoor zijn al veel hoger, namelijk € 92 per bezoek. Gaan mensen echter meteen door naar de afdeling Spoedeisende Hulp van het ziekenhuis, dan kost dit maar liefst € 256.
De bevindingen van het onderzoek zijn gepubliceerd in het vakblad Medisch Contact. De wetenschappers bepleiten een samenvoeging van spoedzorg van ziekenhuizen en huisartsenposten, zodat het voor de patiënt gelijk duidelijk is waar hij of zij behandeld moet worden.
Bron: www.nu.nl/gezondheid, 9 maart 2011

